• חיים נתן, CFA

איך גם אתם יכולים להרוויח עד 7% על ידי הלוואות חברתיות?


אחרי כמעט 7 שנים של עליות בהם שוק ההון מצליח להשאיר מאחור כל מכשול, מתחילה אצל רבים להתבסס התחושה שיש לפזר את ההשקעות למוצרים שאינם קשורים ישירות לשוק ההון.


כבר תקופה ארוכה שאני ממליץ ללקוחות להרחיק רכיב מסוים מהתיק הפיננסי שלהם לתחום שאינו קשור לשוק ההון ישירות, כגון נדל"ן, אשראי, תשתיות, קרנות גידור וכו. אצל חלק מהלקוחות זה נעשה על ידי רכיב לא סחיר בפוליסות החסכון, ואצל חלק מהלקוחות על ידי מוצרים ישירים כגון אשראי.


בישראל הולך וגדל שוק ההלוואות החברתיות (peer to peer lending) הבא לחבר בין לווים למלווים. השוק גדל, והוא נכנס לפיקוח של משרד האוצר בטיוטת חוק שהוגשה בחודש ינואר שבאה להסדיר את התחום.

בגדול, מדובר על כסף נזיל שמפקידים לחשבון נאמנות (מזכיר – אף פעם לא מעבירים כסף ישיר לגוף לא מבוטח!), ומיזם הלוואות חברתיות כגון טריא, BTB, בלנדר ו-eloan, מחלק אותו בין לווים (מי שצריך כסף) למלווים (מי שיש לו כסף). את הכסף שהפקדתם, המיזם מחלק לכמה עשרות הלוואות, כך שמתקבל תיק מפוזר, המניב תשואה היכולה להגיע גם ליותר מ-7% בשנה!


ברור, שישנו סיכון. אין דרך בעולם להרוויח יותר מאפס ללא סיכון או מאמץ. אך במקרה זה, ישנם מנגוני הגנה רבים. הכסף מועבר לחשבון נאמנות, הסכום מחולק לעשרות לווים שעוברים סינון קפדני, ישנה קרן ערבות הדדית לכיסוי על פיגורים בתשלומים ועוד.


כשבאים לבחור השקעה, תמיד יש להתסכל על אלטרנטיבות השקעה. במקרה הזה, התשואה גבוהה עד פי 3 מתשואה על שכר דירה בישראל, והפיזור הנרחב מעניק הגנה מסויימת ושקט.

רוצים לדעת באיזה חברה כדאי לפעול, ואיך גם אתם יכולים להשיג 7% תשואה על הכסף שלכם – צרו קשר עכשיו!


49 צפיות0 תגובות

אין במידע לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני בידי יועץ/משווק פנסיוני בעל רישיון עפ"י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. אין במידע על תשואות שהושגו בעבר כדי להצביע על תשואות שתושגנה בעתידהתוכן במסמך זה הינו למטרות מידע בלבד ואין לראותו בשום דרך כהצעה, ייעוץ, עצה, המלצה או שכנוע לרכוש או למכור או להחזיק ניירות ערך או מוצרים פיננסים ו/או פנסיונים המתוארים במסמך זה או להתחייבות להתקשר בכל עסקה או פעילות מכל סוג. בנוסף, תוכן מסמך זה אינו מתיימר לכלול את כל המידע הנדרש בכדי לקבל החלטת השקעה במי מן המוצרים המתוארים במסמך זה. למשקיעים שונים עשויות להיות מטרות שונות ולפיכך על כל משקיע להתאים את השקעותיו למטרותיו ולצרכיו האישיים ואין לראות במסמך זה כתחליף לייעוץ השקעות אישי המבוסס על נסיבות אישיות ועל צרכיו המיוחדים של כל משקיע קיים או פוטנציאלי או לגרוע מחובת בדיקת נאותות של המשקיע עצמו את ההשקעה.

 השיא בוטיק סוכנות לביטוח פנסיוני (2017) בע"מ,  הינה בעלת רשיון סוכן ביטוח פנסיוני ממשרד האוצר.

  • Facebook Social Icon

חיים נתן מתכנן פיננסי מומחה בהשקעות

058-7107031

haim@asee.com

מיסוי פרישה

ניהול תיקי השקעות

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה

LOGO.png

  חיים נתן | השקעות ותכנון פיננסי