• חיים נתן

ההלוואות החברתיות נכנסות לפיקוח


בסוף חודש יוני אושרה בועדת הרפורמת הצעת החוק לפיקוח על פלטפורמות ההלוואות החברתיות (מה שנקרא peer to peer lending).

בהצעת החוק אושרו התנאים לגבי מתן הרשיון, הדיווח וההון העצמי שיידרש ממפעילות הפלטפורמות. כמו כן ניתנו איסורים לבנקים להגביל את פעילות הפלטפורמות, או להתחרות בהם בשלוש השנים הבאות.


מדובר בבשורה של ממש, בעבר כתבתי על תחום ההלוואת החברתיות והסברתי על היתרונות בתחום. בהשקעה בפיזור נכון, ישנם יתרונות רבים למשקיע בהלוואות P2P. פיזור, השקעה בתחום שאין בו מתאם לשוק ההון (אשראי), ואופציה לתשואה גבוהה. למרות זאת, רבים חששו להכנס להלוואות אלו, עקב העדר הפיקוח. עכשיו כשקיים פיקוח, אני מקווה שרבים יראו בתחום זה אפיק השקעה ראוי.


בשוק בארץ קיימות 5 חברות הלוואות חברתיות. החברות שונות זו מזו בסוג האשראי, בעמלות, ובתשואה הצפויה.

(קרדיט: עיתון גלובס)


BTB למשל, מעניקה אשראי עסקי, עם חצי אחוז דמי ניהול למלווה (מי שנותן את הכסף). בלנדר אינה גובה דמי ניהול מהמלווה, אך גובה פקדון ערבות הדדית שיכול להגיע גם ל-4% מהפקדה. כך שלכל חברה יש את היתרונות והחסרונות שלה.


מעניין אתכם לשמוע עוד, ולהרוויח עד 9% בשנה ברוטו? צרו קשר#הלוואותחברתיות #BTB #ביטיבי #טריא

42 צפיות0 תגובות

אין במידע לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני בידי יועץ/משווק פנסיוני בעל רישיון עפ"י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. אין במידע על תשואות שהושגו בעבר כדי להצביע על תשואות שתושגנה בעתידהתוכן במסמך זה הינו למטרות מידע בלבד ואין לראותו בשום דרך כהצעה, ייעוץ, עצה, המלצה או שכנוע לרכוש או למכור או להחזיק ניירות ערך או מוצרים פיננסים ו/או פנסיונים המתוארים במסמך זה או להתחייבות להתקשר בכל עסקה או פעילות מכל סוג. בנוסף, תוכן מסמך זה אינו מתיימר לכלול את כל המידע הנדרש בכדי לקבל החלטת השקעה במי מן המוצרים המתוארים במסמך זה. למשקיעים שונים עשויות להיות מטרות שונות ולפיכך על כל משקיע להתאים את השקעותיו למטרותיו ולצרכיו האישיים ואין לראות במסמך זה כתחליף לייעוץ השקעות אישי המבוסס על נסיבות אישיות ועל צרכיו המיוחדים של כל משקיע קיים או פוטנציאלי או לגרוע מחובת בדיקת נאותות של המשקיע עצמו את ההשקעה.

 השיא בוטיק סוכנות לביטוח פנסיוני (2017) בע"מ,  הינה בעלת רשיון סוכן ביטוח פנסיוני ממשרד האוצר.

  • Facebook Social Icon

חיים נתן מתכנן פיננסי מומחה בהשקעות

058-7107031

haim@asee.com

מיסוי פרישה

ניהול תיקי השקעות

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה

LOGO.png

  חיים נתן | השקעות ותכנון פיננסי