. . .
 
Open Book

  תיקון 190

המדריך לתיקון 190 או תקנה 190


"תיקון 190", או תקנה 190 או תיקון 190 לפקודת מס הכנסה הינו תיקון שמפרט את תנאי המשיכה של כספי קצבה תחת מספר תרחישים.

למרות שמטרת תיקון 190, לא היתה לחסכון כספים נזילים, בפועל כשאומרים תיקון 190, מתכוונים בעיקר לחסכון של כסף נזיל לקופת גמל, למשקיעים בגיל 60 ומעלה.
חייבים להבין שבעלי רשיון רבים עושים טעויות עם תיקון 190, ובעיקר הפקדה לתיקון 190 למי שאינו זכאי! דבר שפשוט נועל את הכסף שלכם, ללא אפשרות משיכה.

יתרונות להפקדה לקופת גמל במסגרת תקנה 190 :

קשה להסביר את זה בטקסט, אבל בעולם קופות הגמל ישנו מושג שנקרא קצבה מוכרת, ומושג שנקרא קצבה מזכה (אתם מוזמנים לקרוא בחלק באתר של תכנון הפרישה)
כספים שהופקדו בקופות גמל מעבר לתקרה המזכה הם כספי קצבה מוכרת. הכספים האלו הניתנים למשיכה בגיל 60 ומעלה כסכום הוני בניכוי מס בשיעור 15% בלבד על רווח ההון הנומינלי (במקום מס ריאלי של 25% בתיק השקעות רגיל בבנק) או כקצבה פטורה ממס לכל חיי המבוטח.
 
יתרונות תיקון 190

  • מגוון מסלולי השקעה ברמות סיכון שונות - לכסף שלכם סיכוי להרוויח יותר

  • מעבר חופשי בין מסלולי השקעה. המעבר מתבצע ללא עלות ולא מהווה אירוע מס - לעומת ניהול ההשקעות בבנק שגורר עמלה על כל פעולה ואירוע מס.

  • מס רווח הון משולם רק בעת פדיון - לעומת הבנק

  • מס רווחי הון 15% נומינלי לעומת 25% ריאלי במכשירים הרגילים

  • אפשרות להעברה בין דורית (ירושה)

  • דמי ניהול אטרקטיביים

  • אפשרות לקבלת קצבה חודשית לכל החיים מתוך החיסכון. לא קיים במוצרים שאינם תיקון 190

  • בנוסף, הקצבה החודשית פטורה ממס הכנסה. 

תיקון 190 - פרטים נוספים
היתרון המהותי בתיקון 190 הוא שניתן להנות מכל ההטבות של קופות הגמל גם בהפקדה של כסף פרטי ולא רק מכסף שמופקד על ידי המעסיק.

בנוסף לכך, על פי תיקון 190 אפשר לקבל את הכסף רק אחרי גיל 60 באמצעות הפרשה בכל חודש ללא ניקוי מס או באמצעות משיכה חד פעמית עם הורדה של חמישה עשר אחוז מס, עם תנאים מקדימים של קצבה מינימלית.

לתיקון 190 ישנם עוד שני יתרונות מהותיים.
הראשון הוא דמי הניהול הנמוכים בקופת הגמל. דמי הניהול אשר נדרשים לשלם הם בין 0.6 לבין 0.8 אחוז שזה נמוך משמעותי לעומת אפיקי השקעה אחרים. דמי הניהול נקבעים בהתאם לסכום, ויש לציין שהשרות שאני נותן לא מייקר את דמי הניהול.

היתרון השני הינו ההתשואה. אתם מוזמנים לבחון את דף התשואות החודשי שלנו.
השקעה באמצעות תיקון 190 ולא באמצעות ניהול תיקי השקעות, יניב כפי הנראה תשואות גבוהות יותר מאלו שיושגו באפיקים אחרים. ממעקב חודשי שאנחנו עורכים עבור הלקוחות שלנו החל משנת 2018, תיקון 190 ניצח כמעט תמיד את ביצועי תיקי ההשקעות או את התיק המיועץ בבנק. היתרון המהותי הוא בניהול ההשקעות האיכותי, והפיזור הרב שלא ניתן להשיג בניהול תיקים או יעוץ השקעות.

לאנשים אשר מתעניינים בהשקעות גם בתחום הנדלן והבורסה, כדאי מאוד ליצור קשר עמי כדי להתאים את אפיקי ההשקעה המתאימים ביותר בהתאם לצרכים ולרצונות הלקוח.

אשמח להעניק שירות אישי ואיכותי בתחום הפיננסי בכלל ובתחום תיקון חוק 190 בפרט.
 

זכאות לתיקון 190

כל אחד זכאי להשקעה בקופת גמל לפי תיקון 190. התנאי לנזילות הוא שהחוסך יהיה מעל גיל 60, פנסיונר בפועל, עם מעל 3 תלושי פנסיה של קצבה מינימלית שהיא נכון לשנת - 4606 שקלים2022


הסיבה שבגללה אנשים נוטים שלא להיעזר במתכנן פיננסי ?
אמנם ההבנה שיש צורך להעזר באנשי מקצוע פיננסיים עלתה בצורה משמעותית בשנים האחרונות, אך עדיין הרבה מאוד אנשים בוחרים לנסות את מזלם בעצם. ישנן לא מעט סיבות שבגללן אנשים בוחרים לעבוד "כזאבים בודדים" אל מול עודף הבירוקרטיה, המידע, המוצרים והיצרנים אשר נמצאים במסגרת האפשריות. תיקון חוק 190 \ תקנה 190 היא רק נישה אחת בתוך כל העולם הרחב הזה!
 
הסיבות לרוב קשורות לאגו, חיסכון בכסף (אירוני, כי למרות שהייעוץ עולה כסף, מטרתו היא לגרום למתייעץ לחסוך כסף ולהרוויח הרבה יותר) .
לאחר מפגש בודד, תוכלו בעצמכם לראות את השינוי בדפוס החשיבה שלכם בנושא ובעיקר לראות תוצאות לטווח הקצר והטווח הארוך. צרו קשר עכשיו ללא התחייבות!
 
עוד על "חיים נתן מתכנן פיננסי" ניתן לקרוא באתר בדף הבית הראשי.

השקעות, תכנון פיננסי, ניהול עושר, יעוץ פרישה, תיקון 190, חסכונות, ניהול תיקי השקעות, ניהול תיק השקעו