Open Book

  מה זה תיקון 190 | תכנון פיננסי

תיקון 190 | תקנה 190 שאלות ותשובות

תיקון חוק 190, מה המשמעויות הנלוות ואיך זה עוזר לנו ?


תיקון 190, או תקנה 190 או תיקון 190 לפקודת מס הכנסה הינו תיקון שמפרט את תנאי המשיכה של כספי קצבה תחת מספר תרחישים. כשאומרים תיקון 190, מתכוונים בעיקר לחסכון של כסף נזיל לקופת גמל, למשקיעים בגיל 60 ומעלה. חייבים להבין שבעלי רשיון רבים עושים טעויות עם תיקון 190, ובעיקר הפקדה לתיקון 190 למי שאינו זכאי! דבר שפשוט נועל את הכסף שלכם, ללא אפשרות משיכה. יתרונות משמעותיים להפקדה לקופת גמל במסגרת תקנה 190 : קשה להסביר את זה בטקסט, אבל בעולם קופות הגמל ישנו מושג שנקרא קצבה מוכרת, ומושג שנקרא קצבה מזכה ( אתם מוזמנים לקרוא בחלק באתר של תכנון הפרישה)
כספים שהופקדו בקופות גמל מעבר לתקרה המזכה הם כספי קצבה מוכרת. הכספים האלו הניתנים למשיכה בגיל 60 ומעלה כסכום הוני בניכוי מס בשיעור 15% בלבד על רווח ההון הנומינלי (במקום מס ריאלי של 25% בתיק השקעות רגיל בבנק) או כקצבה פטורה ממס לכל חיי המבוטח. אז בואו נעשה סדר ביתרונות-

  • מגוון מסלולי השקעה ברמות סיכון שונות - לכסף שלכם סיכוי להרוויח יותר
  • מעבר חופשי בין מסלולי השקעה. המעבר מתבצע ללא עלות ולא מהווה אירוע מס - לעומת הבנק
  • מס רווח הון משולם רק בעת פדיון - לעומת הבנק
  • אפשרות להעברה בין דורית (ירושה)
  • דמי ניהול אטרקטיביים
  • אפשרות לקבלת קצבה חודשית לכל החיים מתוך החיסכון. לא קיים במוצרים שאינם תיקון 190
  • בנוסף, הקצבה החודשית פטורה ממס הכנסה. משיכת הכספים כקצבה חודשית
מה הסיבה שבגללה אנשים נוטים שלא להיעזר במומחה פיננסי או איש מקצוע ?


אמנם הביקוש לאנשי מקצוע פיננסיים עלה בצורה משמעותית בשנים האחרונות, אך עדיין הרבה מאוד אנשים בוחרים לנסות את מזלם בעצם, ישנן לא מעט סיבות שבגללן אנשים בוחרים לעבוד "כזאבים בודדים" אל מול עודף הבירוקרטיה, המידע והתחומים אשר נמצאים במסגרת הפיננסיים, תיקון חוק 190 \ תקנה 190 היא רק נישה אחת בתוך כל העולם הרחב הזה! הסיבות לרוב קשורות לאגו, חיסכון בכסף (אירוני, כי למרות שהייעוץ עולה כסף, מטרתו היא לגרום למתייעץ לחסוך כסף ולהרוויח הרבה יותר) . לאחר מפגש בודד, תוכלו בעצמכם לראות את השינוי בדפוס החשיבה שלכם בנושא ובעיקר לראות תוצאות לטווח הקצר והטווח הארוך. צרו קשר עכשיו! עוד על חיים נתן מתכנן פיננסי ניתן לקרוא באתר בדף הבית הראשי.
תיקון חוק 190 - פרטים נוספים


תיקון חוק 190 משמעותו הפקדה של כסף פרטי אל קופות הגמל השונות. היתרון המהותי בתיקון חוק 190 הוא שניתן להנות מכל ההטבות של קופות הגמל גם בהפקדה של כסף פרטי ולא רק מכסף שמופקד על ידי המעסיק. בנוסף לכך, על פי תיקון חוק 190 אפשר לקבל את הכסף רק אחרי גיל 60 באמצעות הפרשה בכל חודש ללא ניקוי מס או באמצעות משיכה חד פעמית עם הורדה של חמישה עשר אחוז מס. לתיקון 190 ישנם עוד 2 יתרונות מהותיים. הראשון הוא דמי הניהול הנמוכים בקופת הגמל. דמי הניהול אשר נדרשים לשלם הם בין 0.6 לבין 0.8 אחוז שזה משמעותי נמוך לעומת אפיקי השקעה אחרים. דמי הניהול נקבעים בהתאם לסכום בנוסף לכך, יתרון נוסף ההתשואה. אתם מוזמנים לבחון את דף התשואות החודשי שלנו. השקעה באמצעות חוק תיקון 190 ולא באמצעות ניהול תיק סטנדרטי עבור השקעות כאלה, יניבו כפי הנראה תשואות גבוהות יותר מאלו שיושגו באפיקים אחרים. ממעקב חודשי שאנחנו עורכים עבור הלקוחות שלנו החל משנת 2018, תיקון 190 ניצח כמעט תמיד את ביצועי תיקי ההשקעות אות התיק המיועץ בבנק. היתרון המהותי הוא בניהול ההשקעות האיכותי, והפיזור הרב שלא ניתן להשיג בניהול תיקים או יעוץ השקעות. לאנשים אשר מתעניינים בהשקעות גם בתחום הנדלן והבורסה, כדאי מאוד ליצור קשר עמי כדי להתאים את אפיקי ההשקעה המתאימים ביותר בהתאם לצרכים ולרצונות הלקוח. הודות לעובדה כי מדובר בסכומי כסף אשר מצטברים וסכום כסף גדול, כדאי ומומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע אשר מבינים בתחום ההשקעות על מנת להתאים את ההשקעה הטובה ביותר עבורכם. אשמח להעניק שירות בוטיק איכותי בתחום הפיננסי בכלל ובתחום תיקון חוק 190 בפרט.

אין במידע לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני בידי יועץ/משווק פנסיוני בעל רישיון עפ"י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. אין במידע על תשואות שהושגו בעבר כדי להצביע על תשואות שתושגנה בעתידהתוכן במסמך זה הינו למטרות מידע בלבד ואין לראותו בשום דרך כהצעה, ייעוץ, עצה, המלצה או שכנוע לרכוש או למכור או להחזיק ניירות ערך או מוצרים פיננסים ו/או פנסיונים המתוארים במסמך זה או להתחייבות להתקשר בכל עסקה או פעילות מכל סוג. בנוסף, תוכן מסמך זה אינו מתיימר לכלול את כל המידע הנדרש בכדי לקבל החלטת השקעה במי מן המוצרים המתוארים במסמך זה. למשקיעים שונים עשויות להיות מטרות שונות ולפיכך על כל משקיע להתאים את השקעותיו למטרותיו ולצרכיו האישיים ואין לראות במסמך זה כתחליף לייעוץ השקעות אישי המבוסס על נסיבות אישיות ועל צרכיו המיוחדים של כל משקיע קיים או פוטנציאלי או לגרוע מחובת בדיקת נאותות של המשקיע עצמו את ההשקעה.

 השיא בוטיק סוכנות לביטוח פנסיוני (2017) בע"מ,  הינה בעלת רשיון סוכן ביטוח פנסיוני ממשרד האוצר.

  • Facebook Social Icon

חיים נתן מתכנן פיננסי מומחה בהשקעות

058-7107031

haim@asee.com

מיסוי פרישה

ניהול תיקי השקעות

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה

LOGO.png

  חיים נתן | השקעות ותכנון פיננסי