. . .
 
  • חיים נתן, CFA

סוד שמור - איך ללכת לרופא פרטי ולא להוציא שקל?

הרפואה המקצועית בישראל נחשבת לטובות בעולם. למרות זאת, לפעמים, הזמן לתור לרופא מקצועי יכול להיות ארוך, עד שלפעמים הבעיה חולפת מעצמה. אז תרשו לי ללמד אתכם סוד שמור, כיצד ניתן ללכת לרופא מקצועי אפילו ברמת מנהל מחלקה מהיום למחר, ולא לשלם כלל.
לפני שלוש שנים, סבלתי מכאב אוזניים מטורף. זה היה בחודש אוגוסט, אחרי שבוע חופש משפחתי שכלל אינסוף בריכה וים.

כאב האוזנים, באוזן שמאל היה כל כך חזק, שפשוט לא הצלחתי לתפקד. הצלחתי להשיג תור חירום לרופא משפחה שאיבחן דלקת אוזנים ונתן לי טיפות.

אבל הכאב לא עבר ורק התחזק.

חיפשתי רופא אף אוזן גרון מקצועי. למרות שאני גר באזור השרון ואני יכול להגיע לכל רופא מקצועי בין חדרה לגדרה, לא היה תור לרופא במרחק של שבועות. הסבירו לי בקופה שאני יכול ללכת לאחות שתיתן לי תור חירום לרופא משפחה, שיוציא לי הפניית חירום לרופא מקצועי. במוחי דמיינתי שעות של המתנה.

הגיע הזמן ללכת לרופא פרטי.

תוך זמן קצר הייתי בקליניקה של סגן מנהל מחלקה. שצילם ובדק, אבחן פקק מים שנוצר ממים שנכנסו לאוזן בבריכה, אילחש, שחרר את הלחץ ובאותה שניה נגמר הסיפור. והעלות? 0 שקלים. אגב, ברופא מקצועי בקופה , ישנה עלות רבעונית.

הסיפור הזה הוא לא סיפור חריג, כל אחד שנדרש לרופא מקצועי: עור, עיניים, אף אוזן גרון ואפילו אורטופד. או רופאים שכיחים פחות כגון אנדוקרינולוג (ילדים או בכלל), אורטופד, וכירורג מגיע לפעמים למצב שהתור הקרוב הוא במרחק שנראה כבר לא רלוונטי.

וגם אם מגיעים לרופא המקצועי לקופה, מקבלים לפעמים רופא שיש לו 6 דקות לאבחן, להקליד ולטפל. וזה בזמן שיש לו יותר ממתינים לזמן ביומן. זה לא אשמת הרופא, זה לצערנו המצב.


למרות שהמשרד שלנו עוסק בעיקר בהשקעות, מיסוי פרישה ותכנון פיננסי ופנסיוני - כואב לי שאנשים לא מנצלים את הביטוח הפרטי שלהם מספיק או כראוי.


אז איך לנצל את הביטוח הפרטי על מנת ללכת לרופא מקצועי ללא עלות?

לרבים יש בביטוח הרפואי הפרטי כיסוי שנקרא "יעוצים ובדיקות" או "אמבולטורי". יש לבדוק את זה באופן ספיציפי, אבל ברוב המקרים זהו כיסוי שמאפשר ללכת להתייעצות עם רופאים פרטיים מספר פעמים מוגבל בשנה ולקבל החזר.

רבים מנצלים את הכיסוי הזה, אבל עדיין משלמים סכומים ניכרים של השתתפות עצמית עקב ניצול לא נכון.


אז מהו הסוד? איך ללכת לרופא פרטי להתייעצות ובחינם?

ראשית מחפשים רופא פרטי שעובד עם קופת החולים שלכם.

לכל הקופות יש רופאים פרטיים שעובדים עם הביטוח המשלים שלהם -

למשל, בכללית זה בעלות של 150 שקלים, במכבי זה נע בין 102 שקלים לאבחון וירטואלי לעד החזר של 80% עם תקרה של 634 שקלים.

אבל מה שמבוטחים לא יודעים זה שגם את ההשתתפות הזו ניתן לתבוע בקלות ודיגיטלית, ואז לא לשלם אפילו שקל.


אז מהו סדר הפעולות לקבל יעוץ רפואי בחינם?

ניקח לדוגמא את קופת חולים כללית

א. נחפש בגוגל "כללית מושלם יועצים" או ניכנס ללינק https://mushlam.clalit.co.il/he/consultation/Pages/second_opinion.aspx

ב. נחפש את הרופא שמתאים לנו, למשל על פי אזור מגורים, התמחות, המלצות וכו

ג. נלך לרופא ונשלם לו את תעריף הביטוח המשלים (כמובן שההנחה היא שיש לכם ביטוח משלים קופת חולים)

ד. נשלם, נקבל סיכום ביקור וקבלה

ה. נתבע את חברת הביטוח על גובה ההשתתפות העצמית ששילמנו (ההנחה היא שיש לך ביטוח פרטי שכולל ייעוצים). רוב החברות מאפשרות תביעה דיגיטלית מהירה שמשלמת לרוב במהירות. לעיתים תוך 24 שעות.


יש לכם ביטוח פרטי? אין סיבה לא לנצל אותו. לצערי, מעטים מאוד יודעים כיצד, אבל ניתן לנצל אותו ליעוצים פרטיים עם מומחים מהשורה הראשונה, בקליניקה פרטית עם המון סבלנות... ובחינם!


מקווה שעזרתי, ורק בריאות


130 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
השקעות, תכנון פיננסי, ניהול עושר, יעוץ פרישה, תיקון 190, חסכונות, ניהול תיקי השקעות, ניהול תיק השקעו