. . .
 
  • חיים נתן, CFA

מה הכסף שלי עשה החודש?

עודכן: 17 באוג׳ 2021

חודש מאי מסמן חודש חיובי נוסף בתעשיית ההשקעות. בישראל, חודש מאי היה אחד מהחודשים הטובים בשנה האחרונה מבחינת ביצועי מדד המניות, כאשר גם מבצע שומר החומות, לא עוצר את התנופה. בעולם, חודש מאי התחלק לשני חלקים. בחלק הראשון - המשך יציאה שקטה ועקבית של מניות החלומות והבועה, ובחצי השני, חזרה לעליות.


בחודש מאי שוקי המניות בארץ ובעולם, ואיגרות החוב הקונצרניות והממשלתיות (הצמודות) בישראל פעלו כגורם חיובי לתשואות בשוק. בשוק המניות בארץ נרשמו עליות שערים נאות מאוד במרבית המדדים: מדד ת"א 35 ומדד ת"א 125 עלו ב-3.4% כ"א, מדד ת"א 90 עלה בשיעור של 3.6%, ואילו מדד יתר 60 ירד בשיעור של כ-0.8%. חשש, שיש יאמרו מוצדק, מפני עלייה אינפלציה בישראל הביאה לעליות יפות במוצרי החוב הצמודים למדד המחירים לצרכן, ואילו לירידות במוצרים השקליים.

באג"ח הקונצרני המקומי נמשכה מגמת עליות השערים. מדדי תל בונד 20, 40 ו-60 עלו בין 1.2% ל-1.4%. מדד אג"ח קונצרני כללי עלה ב-1.0%. מדד איגרות החוב הממשלתיות עלה ב-0.2%, כאשר איגרות החוב הצמודות למדד עלו ב-0.8%, ואילו איגרות החוב השקליות ירדו ב-0.3%.

אנחנו חוזרים על האמירה שלנו, כי השקעה באגרות חוב אינה מפצה ביחס סיכון/סיכוי, וחודש מאי הדגיש את האמירה הזאת. אנחנו מעדיפים השקעות חוב פרטי מסוכנות יותר ומתגמלות יותר.


בארה"ב, המדדים הציגו בצורה יפה מאוד את הפיצוף השקט של "בועת החלומות". מניות חלום רבות, כולל מטבעות קריפטו איבדו אחוזים מכובדים מערכם, כאשר מדד הדאו עלה ב-1.9%, מדד ה-S&P עלה ב-0.5% ואילו מדד הנאסד"ק ירד ב-1.5%.


כרגיל, בדיקה של המשרד שלנו אחרי ביצועי הנכסים המרכזיים הרלוונטים מראה את התמונה הבאה.


חודש מאי ממשיך את המגמה של ביצועי - מחקה מדד S&P500 בראש. אחריו מנהלי המניות של מור ואלטשולר. עם ביצועים מרשימים ביותר. את המסלולים הסולידיים יותר עם כ-35% מניות מובילה הפניקס, למשל בפוליסות החסכון. בתחתית הרשימה מוצרי החוב למינהם, ומסלולים עתירי אגרות חוב. מנהלי תיקי ההשקעות (לקרוא יותר על ניהול תיקי השקעות לחצו על הקישור) מצליחים להתברג באמצע. כרגיל תיקון 190, נמצא בשליש העליון, וזה עוד כשלא לוקחים בחשבון את הטבות המס הגלומות בתיקון 190. (מעוניינים לקרוא יותר על תיקון 190? לחצו על הלינק)


אתן שוב הסבר שכבר נתתי, בניית השקעה משולבת של חוב (למשל BTB) ומסלול מניות ביחס של 40:60 למשל, היתה מניבה מעל 6.5% אחוזים מתחילת השנה, ומתברגת לראש טבלת ההשקעות שאינן 100% מניות.


כרגיל, מוזמנים להתייעץ לגבי צ'ק אפ פיננסי או ליווי בהשקעות

50 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
השקעות, תכנון פיננסי, ניהול עושר, יעוץ פרישה, תיקון 190, חסכונות, ניהול תיקי השקעות, ניהול תיק השקעו