• חיים נתן

ההזדמנות לדאוג לילדים שלנו לזמן בו הם יהיו הורים


דווקא לאור כמות השינויים הגדולה בפוליסות הסיעוד, זה הזמן לרכוש ביטוח סיעודי לילדים במחיר של כניסה לבריכה.

חייבים לאמר מילה על השינויים בפוליסות הסיעוד. בחודשים האחרונים, החל גל השינויים בתנאי פוליסות הסיעוד.

ראשית, הפוליסות הולכות ומתייקרות. תהליך שרק הולך ומחריף. אין מה לעשות, מספר התביעות גדל, ועלות הכיסוי גדלה גם היא. אך הדרמה האמיתית נוגעת לפרשנות – "מיהו סיעודי".

באופן כללי, המבחן הסיעודי כולל שש פעילויות יום יומיות שגרתיות שהן:

א. לקום ולשכב.

ב. להתלבש ולהתפשט.

ג. להתרחץ.

ד. לאכול ולשתות.

ה. לשלוט על הסוגרים.

ו. ניידות.

לחילופין, נקבע שמי שיוגדר כ"תשוש נפש" יהיה זכאי למלוא סכום הביטוח ללא קשר ליכולת התפקוד שלו בפעולות הנ"ל.

על מנת להחשב סיעודי, מוגדר במרבית הפוליסות, כשלון של מעל 50% בביצוע 3 פעולות. או אי שליטה על סוגרים ופעולה נוספת.

אך כאמור, בפוליסת החדשות, השתנו ההגדרות של ניידות ושליטה על סוגרים. ראשית, פרשנות של המפקחת על הביטוח כי אדם ש"לא מספיק" להגיע בזמן לשירותים, ולכן לא שולט על סוגריו נחשב לאי עמידה במבחן שליטה על הסוגרים, הביאה להקשחת תנאי סיעוד אצל שתי חברות ביטוח. בעבר, היתה קיימת הקלה כי מקרה של אי יכולת לבצע 2 פעולות, אם אחת מהן הוא אי שליטה על סוגרים, מזכה בסיעוד. כיום, על מנת להיות זכאי יידרש המבוטח לעמוד ב- 3 פעולות לפחות - גם אם אינו שולט על סוגריו.

שנית, בפוליסות האחידות החדשות, אדם אשר מצוי בכסא גלגלים, אך מסוגל להתנייד בכוחות עצמו נחשב לנייד!

שתי ההקשחות האלו, מרעות באופן משמעותי את הסיכוי לקבל פיצוי סיעודי, גם במקרה שנראה בעינינו כסיעודי ממש.

ביטוח סיעודי היה ועודנו הפתרון היחיד והנכון ביותר להבטחת מקור מימון לטיפול היקר בבן משפחה סיעודי ואשר בזכותו ניצלות משפחות רבות מקריסה וקטסטרופה כלכלית.

תכלס, לנו זה כנראה כבר דיי אבוד. עלות ביטוח סיעודי טוב לבני 30 ומעלה הופך להיות יקר מאוד אך הנקודה החשובה היא שניתן לרכוש גם פוליסת סיעוד לילדים מעל גיל 3.

היתרון המרכזי ברכישת פוליסת סיעוד לילד הינו החיסכון הרב והעלות הזולה מאוד שישלם הילד במהלך תקופת הפוליסה. מכיוון שחברות הביטוח מתמחרות את הסיכון בילד סיעודי כאפסי, החסכון שיכול להיות מרכישת ביטוח לילד יכול להיות עשרות אלפי שקלים ואפילו מאות אלפים. ניתן לרכוש סכום פיצוי גדול מאוד בגיל צעיר ולסלק את הפוליסה (להפסיק לשלם) כעבור מספר שנים כך שהילד יישאר עם סכום ביטוח מכובד לשארית ימי חייו ללא צורך בתשלום פרמיה.

עלות ביטוח סיעוד לילד קטן, נמוכה מעלות קצבת הילדים, ומבטיחה להם שקט לכל החיים בעלות נמוכה מאוד (פחות מעלות יום הולדתJ)

חלון ההזדמנויות הולך ונסגר. הפוליסות הופכות להיות יקרות וקשוחות הרבה יותר. צרו קשר כבר היום.


22 צפיות0 תגובות

אין במידע לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני בידי יועץ/משווק פנסיוני בעל רישיון עפ"י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. אין במידע על תשואות שהושגו בעבר כדי להצביע על תשואות שתושגנה בעתידהתוכן במסמך זה הינו למטרות מידע בלבד ואין לראותו בשום דרך כהצעה, ייעוץ, עצה, המלצה או שכנוע לרכוש או למכור או להחזיק ניירות ערך או מוצרים פיננסים ו/או פנסיונים המתוארים במסמך זה או להתחייבות להתקשר בכל עסקה או פעילות מכל סוג. בנוסף, תוכן מסמך זה אינו מתיימר לכלול את כל המידע הנדרש בכדי לקבל החלטת השקעה במי מן המוצרים המתוארים במסמך זה. למשקיעים שונים עשויות להיות מטרות שונות ולפיכך על כל משקיע להתאים את השקעותיו למטרותיו ולצרכיו האישיים ואין לראות במסמך זה כתחליף לייעוץ השקעות אישי המבוסס על נסיבות אישיות ועל צרכיו המיוחדים של כל משקיע קיים או פוטנציאלי או לגרוע מחובת בדיקת נאותות של המשקיע עצמו את ההשקעה.

 השיא בוטיק סוכנות לביטוח פנסיוני (2017) בע"מ,  הינה בעלת רשיון סוכן ביטוח פנסיוני ממשרד האוצר.

  • Facebook Social Icon

חיים נתן מתכנן פיננסי מומחה בהשקעות

058-7107031

haim@asee.com

מיסוי פרישה

ניהול תיקי השקעות

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה

LOGO.png

  חיים נתן | השקעות ותכנון פיננסי