• חיים נתן

מה זה בכלל תרופות גנומיות, אונקוטסט, וכל הפרסומות האלה ?


כל מי שראה את הסדרות המתמחים, אקס פקטור, וכמעט כל סדרה, לא יכל להתחמק מהפרסומת של חברת הראל לאונקוטסט של טבע. מה זה בכלל, ומה זה התרופות הגנומיות שכולם מדברים עליהם?

קצרראשית, גילוי נאות: אין מדובר בפרסומת, לאור שאלות רבות שעולות החלטתי לנצל את האתר על מנת לתת הסבר.

לאחרונה, מופיעות פרסומות רבות לביטוח אונקוטסט של טבע וחברת הראל ביטוח. מה זה בכלל?

ההסבר הוא פשוט - בעבר היתה תפיסה של טיפול בסרטן על פי פרוטוקול. אם למישהי גילו סרטן שד. אז טיפלו בו על פי פרוטוקל לטיפול בסרטן שד. נשמע הגיוני. אבל עם השנים, והתפתחות הרפואה התברר כי לא כל סרטני הכבד הם בעלי אותם מאפיינים. ויתרה מכך, התברר כי סרטן בכבד (למשל) יכול להיות בעלי מאפיינים של סרטן שד. וכך התגלה, כי יתכן ותרופה שאינה בעלת התוויה לסרטן ממנו סובל החולה, היא דווקא זו שתמנע מהחולה כימותרפיה ותביא לאחוזי ריפוי גבוהים יותר.

על מנת לגלות את הדנא ממנו מנורכב הסרטן, נדרשות בדיקות יקרות. לבדיקות האלה מגוון שמות, אך המותג המרכזי שתפס הינו "אונקוטסט". כמובן, שטבע אינה חברת הבריאות היחידה שעושה בדיקות של התאמת תרופות גנטיות.

וכך, כמו שהתחילה מגמה של ביצועי בדיקות ציפ גנטי בהריון, בדיקה יקרה שלמעט מקרים מיוחדים אינה מכוסה על ידי קופות החולים, כך התחילו כל חברות הביטוח למכור כיסוי של תרופות גנומיות או תרופות בהתאמה אישית. זו הרחבה נפרדת, .שעלותה שקלים בודדים שאפשר להלביש על כל פוליסה. גם על פוליסות קולקטיב (פוליסות של מקום העבודה), בה הכיסוי הזה אינו קיים.


197 צפיות0 תגובות

אין במידע לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני בידי יועץ/משווק פנסיוני בעל רישיון עפ"י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. אין במידע על תשואות שהושגו בעבר כדי להצביע על תשואות שתושגנה בעתידהתוכן במסמך זה הינו למטרות מידע בלבד ואין לראותו בשום דרך כהצעה, ייעוץ, עצה, המלצה או שכנוע לרכוש או למכור או להחזיק ניירות ערך או מוצרים פיננסים ו/או פנסיונים המתוארים במסמך זה או להתחייבות להתקשר בכל עסקה או פעילות מכל סוג. בנוסף, תוכן מסמך זה אינו מתיימר לכלול את כל המידע הנדרש בכדי לקבל החלטת השקעה במי מן המוצרים המתוארים במסמך זה. למשקיעים שונים עשויות להיות מטרות שונות ולפיכך על כל משקיע להתאים את השקעותיו למטרותיו ולצרכיו האישיים ואין לראות במסמך זה כתחליף לייעוץ השקעות אישי המבוסס על נסיבות אישיות ועל צרכיו המיוחדים של כל משקיע קיים או פוטנציאלי או לגרוע מחובת בדיקת נאותות של המשקיע עצמו את ההשקעה.

 השיא בוטיק סוכנות לביטוח פנסיוני (2017) בע"מ,  הינה בעלת רשיון סוכן ביטוח פנסיוני ממשרד האוצר.

  • Facebook Social Icon

חיים נתן מתכנן פיננסי מומחה בהשקעות

058-7107031

haim@asee.com

מיסוי פרישה

ניהול תיקי השקעות

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה

LOGO.png

  חיים נתן | השקעות ותכנון פיננסי