• חיים נתן

עקוב אחרי


משרד האוצר יוצא בעוד מהלך של קרן עוקבת. רוצים לדעת מה זה והאם אתם עלולים להפגע מזה?

משרד האוצר יוצא בחודשים הקרובים בעוד מהלך של קרן עוקבת. למי שלא זוכר, אזכיר שקרן עוקבת היה מהלך של משרד האוצר מ-2016 שמטרתו איחוד קרנות פנסיה לא פעילות לתוך קרן הפנסיה הפעילה.

הבעיה הקיימת בשוק היא שכמעט 50% מחשבונות הפנסיה בחברות ניהול הפנסיה הינם לא פעילים. דבר היוצא אי סדר ועלויות גבוהות למבוטחים. הסיבה לעלויות הגבוהות, נובעת מכך שלרוב, קרנות לא פעילות נושאות דמי ניהול מקסימליים. לכן מפעיל משרד האוצר מהלך אוטומטי כמעט של איחוד חשבונות פנסיה לא פעילים.

איך יבוצע המהלך?

משרד האוצר יודע שאתם לא פותחים מכתבים מקרנות הפנסיה, ולכן בקרוב ישלח לכם מכתב שינוסח באופן כזה, שאם אתם לא עונים לו, אתם נכללים במהלך. לאחר מכן יחפש משרד האוצר חשבונות לא פעילים עבורכם ויאחד אותם באופן אוטמטי בעבורכם.

נהדר! איזה כיף לי - משרד האוצר עובד בשבילי

אז זהו שלא. (זהירות קטע מורכב מגיע) קרנות פנסיה פעילות ולא פעילות משלמות קצבת שארים במקרה מוות. הכוונה היא שבמקרה מוות חלילה של העמית, ישולם לאיש/ה ו/או לילדים סכום חודשי המורכב ממספר פרמטרים. אחד מהפרמטרים שאינו משפיע הוא גובה הצבירה בקרן. זאת אומרת, שאם משרד האוצר יאחד לכם קרנות פנסיה, הדבר עלול לפגוע בחשובים שלכם במקרה אסון!

כך שאם יש לכם קרנות פנסיה לא פעילות, עם סכום צבור של כ- 100 אש"ח, חשוב להתייעץ בהקדם, ויכול להיות שכדאי לכם להעביר אותם לקופת גמל על מנת לשמור עליהם כסכום חד פעמי במקרה מוות חלילה.

לסיכום:

המהלך הזה הוא מהלך טוב. לפעמים אני רואה לקוחות עם מספר רבל של קרנות לא פעילות שבחלקם כמה אלפי שקלים בלבד. אבל המהלך הזה גם עלול לפגוע בכם. אם יש לכם קרן לא פעילה בה יש סכום צבור של כמה עשרות אלפי שקלים - כדאי לכם להתייעץ בהקדם.


41 צפיות0 תגובות

אין במידע לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני בידי יועץ/משווק פנסיוני בעל רישיון עפ"י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. אין במידע על תשואות שהושגו בעבר כדי להצביע על תשואות שתושגנה בעתידהתוכן במסמך זה הינו למטרות מידע בלבד ואין לראותו בשום דרך כהצעה, ייעוץ, עצה, המלצה או שכנוע לרכוש או למכור או להחזיק ניירות ערך או מוצרים פיננסים ו/או פנסיונים המתוארים במסמך זה או להתחייבות להתקשר בכל עסקה או פעילות מכל סוג. בנוסף, תוכן מסמך זה אינו מתיימר לכלול את כל המידע הנדרש בכדי לקבל החלטת השקעה במי מן המוצרים המתוארים במסמך זה. למשקיעים שונים עשויות להיות מטרות שונות ולפיכך על כל משקיע להתאים את השקעותיו למטרותיו ולצרכיו האישיים ואין לראות במסמך זה כתחליף לייעוץ השקעות אישי המבוסס על נסיבות אישיות ועל צרכיו המיוחדים של כל משקיע קיים או פוטנציאלי או לגרוע מחובת בדיקת נאותות של המשקיע עצמו את ההשקעה.

 השיא בוטיק סוכנות לביטוח פנסיוני (2017) בע"מ,  הינה בעלת רשיון סוכן ביטוח פנסיוני ממשרד האוצר.

  • Facebook Social Icon

חיים נתן מתכנן פיננסי מומחה בהשקעות

058-7107031

haim@asee.com

מיסוי פרישה

ניהול תיקי השקעות

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה

LOGO.png

  חיים נתן | השקעות ותכנון פיננסי