• חיים נתן, CFA

לחסוך מאות אלפי שקלים בביטוח החיים או המשכנתא


תחשבו על מצב ששוק המים נפתח לתחרות. ואז יבואו אליכם מחברת "מי רמי לוי" ויגידו לכם – אתם רוצים מים? אין בעיה? אנחנו זולים מהמתחרים ב- 40%. ומבטיחים לכם שההנחה תהיה לכל החיים. אם המים הם אותם מים בדיוק כמו שאתם מקבלים היום – האם לא הייתם רצים על זה? אם חשבון מים ממוצע למשפחה הוא מעל ל- 200 שקל, מדובר הרי בחסכון של אלפי שקלים לשנה, לפעולה שלא דורשת מכם כלום.


בדוגמא הזאת, מי שלא בודק את האופציה הוא בסלנג ישראלי – "פראייר".


בשבוע שעבר נפגשתי עם לקוח שלי, לאחר שלא נפגשנו כשנה וחצי. הוא ביקש שנעבור שוב על כל הביטוחים שיש לו, ונבחן אם יש מה לשפר או לשנות. התמקדנו בביטוח החיים, והראיתי לו שהוא יכול לחסוך כ- 100 אלף שקל במצטבר (!!!) בעלויות ביטוח החיים שלו על ידי מעבר לחברה שנותנת הנחה לכל החיים. הלקוח שאל אותי איך הוא יכול לעקוב לבד אחרי כל המבצעים האלה, ואמרתי לו שאינו חשוף. אז הוא הציע שאעדכן את הלקוחות שלי במבצעים מטורפים אם קיימים.


וזה בדיוק מטרת הפוסט הזה.


סוף השנה, מביא את חברות הביטוח להילחם על כל לקוח, והתחום הרותח הוא תחום ביטוחי החיים וביטוחי המשכנתא.


בתחום ביטוחי החיים קרו שני דברים עיקריים בשנתיים האחרונות. הראשון, טבלאות התמותה התארכו, ומתארכות כל הזמן, מה שמביא את חברות הביטוח לשלם פחות ביטוח חיים מבעבר. התארכות תוחלת החיים, מביאה את המוצר שנקרא "ביטוח חיים" או "ביטוח משכנתא" להיות מאוד רווחי לחברות הביטוח, ויש להם הרבה מקום לתת הנחות ביחס למחירון הבסיסי. וכל מה שצריך, זה מישהו שדאג שההנחה הזאת תעבור לכיס שלכם.


הדבר השני שהביא לתחרות, זה תעריפונים חדשים נמוכים במיוחד, שחברת מגדל יצאה איתם בשנה האחרונה. הדבר גרר את כל השוק לתחרות פראית, למרות שמגדל כבר תיקנו את המחירים כלפי מעלה בחודשים האחרונים.המחשה לטובת הלא מאמינים,

מתוך סימולטור שאנו משתמשים בו על מנת לבחור את המוצר הטוב ביותר ללקוחות:


זו טבלת עלויות הביטוח בכל החברות כיום, עבור גבר בן 38 שאינו מעשן :


ניתן לראות בקלות, שעלויות הביטוח צפויות להיות כ- 470 אלף שקל לכל החיים (!), ושמגדל זולה באופן משמעותי.


עכשיו, נזין הנחה לכל החיים (בחברת כלל לצורך הדוגמא בלבד)

שימו לב שעלויות הביטוח צנחו בכ-240 אלף שקל!


אז מה עושים?


בשורה התחתונה, כמעט כל מי שיש לו ביטוח חיים (או ביטוח משכנתא), שלא נעשה בשנה – שנתיים האחרונות, יכול חסוך מאות אלפי שקלים(!!!) בעלויות ביטוח מצטברות. זה ברמה כזאת, שזה פשוט טיפשי לא לבדוק את זה.


צרו קשר, ונבדוק האם ניתן לחסוך בעלויות ביטוח החיים והמשכנתא שלכם


בהצלחה!


#תכנוןפיננסי #ביטוחלמקרהמוות #ריסק

47 צפיות0 תגובות

אין במידע לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני בידי יועץ/משווק פנסיוני בעל רישיון עפ"י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. אין במידע על תשואות שהושגו בעבר כדי להצביע על תשואות שתושגנה בעתידהתוכן במסמך זה הינו למטרות מידע בלבד ואין לראותו בשום דרך כהצעה, ייעוץ, עצה, המלצה או שכנוע לרכוש או למכור או להחזיק ניירות ערך או מוצרים פיננסים ו/או פנסיונים המתוארים במסמך זה או להתחייבות להתקשר בכל עסקה או פעילות מכל סוג. בנוסף, תוכן מסמך זה אינו מתיימר לכלול את כל המידע הנדרש בכדי לקבל החלטת השקעה במי מן המוצרים המתוארים במסמך זה. למשקיעים שונים עשויות להיות מטרות שונות ולפיכך על כל משקיע להתאים את השקעותיו למטרותיו ולצרכיו האישיים ואין לראות במסמך זה כתחליף לייעוץ השקעות אישי המבוסס על נסיבות אישיות ועל צרכיו המיוחדים של כל משקיע קיים או פוטנציאלי או לגרוע מחובת בדיקת נאותות של המשקיע עצמו את ההשקעה.

 השיא בוטיק סוכנות לביטוח פנסיוני (2017) בע"מ,  הינה בעלת רשיון סוכן ביטוח פנסיוני ממשרד האוצר.

  • Facebook Social Icon

חיים נתן מתכנן פיננסי מומחה בהשקעות

058-7107031

haim@asee.com

מיסוי פרישה

ניהול תיקי השקעות

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה

LOGO.png

  חיים נתן | השקעות ותכנון פיננסי