• חיים נתן, CFA

מי שולח לנו כסף הביתה?


יש לכם קופות גמל לא פעילות? מגיע לכם כסף!


לרבים מאיתנו יש קופות גמל לא פעילות, זה יכול להיות כמה מאות שקלים מימי הצבא, זה יכול להיות שאריות ממעסיקים קודמים, או כסף שחסכו לנו ההורים.


בעבר, דמי הניהול בקופות האלו, נקבעו באחוזים. נאמר 1% דמי ניהול על קופה של 1000 שקל, ובמונחי כסף עלות הקופה היתה עשרה שקלים בשנה. לאחרונה, החוק השתנה, ועלות הקופה היא 6 שקלים לחודש - לא משנה מהו הסכום הצבור בקופה. בחשבון פשוט: 6 שקלים לחודש הם 72 שקלים לשנה. 72 שקלים לשנה, מתוך קופה של 1000 שקל הם 7.2% דמי ניהול בשנה. כמעט ואין סיכוי שביצועי קופות הגמל (תשואה) יחזירו את עלות דמי הניהול.


לכן, משרד האוצר יצא בשתי תקנות זמניות. הראשונה, ניתן למשוך קופות גמל לא פעילות עד סכום של כ- 8000 ₪ ללא קנס. אך מכיוון שמשרד האוצר יודע, שלא תעשו עם זה כלום כי כולנו דחיינים בכל הקשור לפנסיה, הוא יצא עם תקנה נוספת. התקנה השניה אומרת שאם בקופה יש סכום קטן במיוחד, מחוייבת חברת קופות הגמל לשלוח לכם אותו בצ'ק לבית.


מצורפת דוגמא אישית שלי, למכתב שכזה מקופת גמל שהיתה לי בפסגות מימי צבא הקבע
אז מה עושים?


ראשית, מבררים האם יש לכם קופות גמל לא פעילות. ניתן לעשות זאת דרך "הר הכסף" של משרד האוצר, או דרך המסלקה הפנסיונית בעלות סמלית.


לאחר מכן, ניתן לאחד את כל קופות הגמל לקופה אחת גדולה, או שניתן לפדות את הצ'ק. מתלבטים מה לעשות? צרו קשר, ונעזור לכם


בהצלחה


26 צפיות0 תגובות

אין במידע לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני בידי יועץ/משווק פנסיוני בעל רישיון עפ"י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. אין במידע על תשואות שהושגו בעבר כדי להצביע על תשואות שתושגנה בעתידהתוכן במסמך זה הינו למטרות מידע בלבד ואין לראותו בשום דרך כהצעה, ייעוץ, עצה, המלצה או שכנוע לרכוש או למכור או להחזיק ניירות ערך או מוצרים פיננסים ו/או פנסיונים המתוארים במסמך זה או להתחייבות להתקשר בכל עסקה או פעילות מכל סוג. בנוסף, תוכן מסמך זה אינו מתיימר לכלול את כל המידע הנדרש בכדי לקבל החלטת השקעה במי מן המוצרים המתוארים במסמך זה. למשקיעים שונים עשויות להיות מטרות שונות ולפיכך על כל משקיע להתאים את השקעותיו למטרותיו ולצרכיו האישיים ואין לראות במסמך זה כתחליף לייעוץ השקעות אישי המבוסס על נסיבות אישיות ועל צרכיו המיוחדים של כל משקיע קיים או פוטנציאלי או לגרוע מחובת בדיקת נאותות של המשקיע עצמו את ההשקעה.

 השיא בוטיק סוכנות לביטוח פנסיוני (2017) בע"מ,  הינה בעלת רשיון סוכן ביטוח פנסיוני ממשרד האוצר.

  • Facebook Social Icon

חיים נתן מתכנן פיננסי מומחה בהשקעות

058-7107031

haim@asee.com

מיסוי פרישה

ניהול תיקי השקעות

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה

LOGO.png

  חיים נתן | השקעות ותכנון פיננסי