• חיים נתן, CFA

האם יש רפורמה שחוסכת כסף?


לקוחות רבים פונים אלי בנוגע למודעות או הודעות סמס שרודפות אחריהן בנוגע ל- "רפורמה שחוסכת כסף" או ניסוחים כמו "משרד האוצר השיק רפורמה שוחסכת כסף" וכו.

אני רוצה לעשות סדר בנושא, למרות שכבר התייחסתי לזה לפחות פעמיים בניוזלטרים קודמים.

ראשית, רuב המודעות האלה הן פישינג! הכוונה הן מודעות שמטרתן להשיג את הפרטים שלכם, ומשם למכור אותם הלאה. אתם לא יודעים, אבל הפרטים שאתם משאירים במודעות מסוג זה, נמכרות הלאה למוקדים טלפונים בעלות של כ- 100 שקל למספר טלפון!

אז שוב, ברוכים הבאים לעולם הדיגיטלי החדש, בוא רודפות אחריכן פרסומות שמטרתן להשיג את הנתונים שלכם ולמכור אותן הלאה. ובשורה התחתונה - לא עושים את זה!

ברמה האמיתית, היו 2 רפורמות בעולם הביטוח.

הראשונה בפברואר 2016, והיא מתייחסת לעולם הבריאות. בעולם הזה ישנם מספר מאפיינים עיקריים. הראשון, פוליסות הבריאות שאחרי 2016, הינן לרוב זולות יותר מפוליסות הבריאות שאחרי 2016. כמו כן, פוליסות הבריאות שאחרי 2016 מתעדכנות כל שנתיים בהתאם להתקדמות הרפואה, ולכן לדעתי האישית - טובות יותר בהיבט הזה.

מצד שני, בפוליסות החדשות - לא ניתן ללכת לכל רופא, אלא רק לרופאי הסדר. ומאבדים משהו שנקרא "פיצוי". פיצוי זה באופציה לקבל כסף מחברת הביטוח גם אם לא עשיתם את הניתוח באופן פרטי.

לרוב התהליך שנעשה על ידי המשרד שלי הוא כזה:

בוחנים את הפוליסה הישנה. מוודאים מצב בריאותי. אם המצב הבריאותי אינו "נקי" כפי שהיה בעבר, לא בטוח שכדאי להחליף את הפוליסה. בהנחה והמצב הבריאותי תקין, משווים עלויות וכיסוי. אם הכיסוי טוב יותר והעלות זולה יותר, ואין בעיות רפואיות - אנחנו מחליפים את הפוליסה. תוך הסבר ללקוח על אובדן הפיצוי והיכולת ללכת לכל רופא. בגדול, מהבחינה המקצועית, לקוחות המשרד מטופלים טוב, ואני לא מניח שניתן לעשות החלפות שאינן בכוח. (אין האמור לעיל מהווה הסבר מלא לגבי הרפורמה, אלא תמצית בלבד)

הרפורמה השניה הינה הרפורמה בביטוח חיים מפברואר השנה. התייחסתי אליה כבר מספר פעמים.

משרד האוצר חייב את חברות הביטוח להוריד את תעריפי ביטוח החיים ללוחות התמותה כיום. מה שבאמת הוביל להוזלה אמיתית של כ- 30% במחירי ביטוח החיים והמשכנתא. ההוזלה המשמעותית הינה למעשנים, שם החסכון הינו משמעותי הרבה יותר. בגדול, מי שנכנס לביטוח בריאות או משכנתא עם הנחה לכל החיים של 30% ומעלה (אנחנו היינו נותנים גם 40% ו- 50% לכל החיים למי שהיה ניתן), ביטוח החיים אחרי הרפורמה הינו יקר יותר!

בשורה התחתונה - יש פה רפורמה אמיתית. מכיוון שאנחנו כגישה שירותית הענקנו את ההנחות המקסימליות שהיה ניתן גם לפני הרפורמה - ללקוחות שלנו הרפורמה מייקרת! (על עצמי אני יכול להגיד, שביטוח אחרי הרפורמה יוצא לי יקר יותר מביטוח לפני הרפורמה עם הנחה של 35% לכל החיים).

אבל מי שעשה ביטוח משכנתא או ביטוח חיים שלא דרכנו. או שיש לו ביטוח מנהלים עם ביטוח חיים גלום בתוכו, יכול כפי הנראה לחסוך עשרות ואולי אפילו מאות אלפי שקלים בעלויות.

מוזמנים להתקשר לבדוק.

בכל מקרה, לא משאירים פרטים במודעות הפישינג. תמיד עדיף לפנות לבעלי מקצוע.

בהצלחה

#מתכנןפיננסי #תכנוןפיננסי

29 צפיות0 תגובות

אין במידע לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני בידי יועץ/משווק פנסיוני בעל רישיון עפ"י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. אין במידע על תשואות שהושגו בעבר כדי להצביע על תשואות שתושגנה בעתידהתוכן במסמך זה הינו למטרות מידע בלבד ואין לראותו בשום דרך כהצעה, ייעוץ, עצה, המלצה או שכנוע לרכוש או למכור או להחזיק ניירות ערך או מוצרים פיננסים ו/או פנסיונים המתוארים במסמך זה או להתחייבות להתקשר בכל עסקה או פעילות מכל סוג. בנוסף, תוכן מסמך זה אינו מתיימר לכלול את כל המידע הנדרש בכדי לקבל החלטת השקעה במי מן המוצרים המתוארים במסמך זה. למשקיעים שונים עשויות להיות מטרות שונות ולפיכך על כל משקיע להתאים את השקעותיו למטרותיו ולצרכיו האישיים ואין לראות במסמך זה כתחליף לייעוץ השקעות אישי המבוסס על נסיבות אישיות ועל צרכיו המיוחדים של כל משקיע קיים או פוטנציאלי או לגרוע מחובת בדיקת נאותות של המשקיע עצמו את ההשקעה.

 השיא בוטיק סוכנות לביטוח פנסיוני (2017) בע"מ,  הינה בעלת רשיון סוכן ביטוח פנסיוני ממשרד האוצר.

  • Facebook Social Icon

חיים נתן מתכנן פיננסי מומחה בהשקעות

058-7107031

haim@asee.com

מיסוי פרישה

ניהול תיקי השקעות

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה

LOGO.png

  חיים נתן | השקעות ותכנון פיננסי