• חיים נתן, CFA

מה הכסף שלי עשה החודש?


חודש אוקטובר וספטמבר השאירו את החששות הקלילים שמא הסתיים הראלי מאחור. וחלק גדול מאפיקי ההשקעות המנייתים עלו ב2 עד 3 אחוז בחודשיים האלו במצטבר. אם נוסיף לזה את התיקון המטורף שעשתה מניית טבע שעלתה כהרף עין כמעט מסביב 6 דולר ל- 10 דולר, הרי שגם מדד תל אביב 35 משתתף בחגיגה.

בעליות חדות שכאלו, ברור שמי שסולידי יותר, או מחזיק נכסים בלתי סחירים, מניב תשואת חסר משמעותית, וכך בבחינה ביצועים מתחילת 2019, ברור שמי שמנצח אלו האפיקים שמחזיקים 100% נכסים סחירים - ואלו הם ניהול תיקים, ופוליסת החסכון של אלטשולר בהכשרה. (אם נתעלם לרגע ממונטרו שמתאים ללקוחות כשירים בלבד)

פוליסת החסכון של הכשרה שמנוהלת על ידי אלטושלר עלתה בכמעט 13 אחוז מתחילת השנה (להזכירכם, אני מנכה דמי ניהול ממוצעים), תיקון 190 של אלטושלר עלה 12.4 ואפילו תורם לכם הטבות מס בדמות מס רווחי הון מופחת. לאחר מכן בבדיקה שלי, תיקי השקעות עם 30% מניות. אציין שהביצועים בממוצעים שלי יפים, בעיקר בגלל גוף אחד שהניב תשואה גבוהה במיוחד בניהול התיקים , אבל בהתאם - גם ירד בחדות בשנת 2018.

בבחינת הביצועים מתחילת המדגם שלי, אין שינוי דרמטי בתוצאות ביחס לפרסום הקודם.

המוצרים האלטרנטיביים, פוליסות החסכון ותיקון 190 ממשיכים לנצח את ניהול התיקים. בגישת המשל הידוע של הצב והארנב - עדיף לזחול בערך בחצי אחוז נטו בשנה. מאשר לרדת שנה אחת, ובשנה מאחר לכן להנבי ספרינט של 10% תשואה.

אדגיש שוב, שאין האחד בלי השני. ניהול הכסף צריך להיות מורכב מהשקעת עוגן מפוקחת ונזילה, ולויינים מפוזרים בעלי מתאם נמוך ככל האפשר להשקעת העוגן.

#תכנוןפיננסי #מתכנן #השקעות

0 צפיות
  • Facebook Social Icon

חיים נתן מתכנן פיננסי מומחה בהשקעות

058-7107031

haim@asee.com

מיסוי פרישה

תיקון 190 קופת גמל

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה

LOGO.png

  חיים נתן | השקעות ותכנון פיננסי