• חיים נתן, CFA

מה הכסף שלי עשה החודש?

עודכן ב: 23 יול 2020


תמונת חודש מאי, לא שונה ממה שראינו בחודשים האחרונים.

תיקי ההשקעות נותרו במקום האחרון, למעט תיקון 190 הסולידי בהראל, אבל מצד שני יש שם חשיפה מנייתית נמוכה יותר. גם במאי אלשטולר מוביל וכל היתר אחריו. (גילוי נאות: מור היה ראשון במאי, אבל אין לו היסטוריית ביצועים מספקת להכנס למדגם שלי)

בואו נעשה רגע חישוב קל. המסלול הכללי של אלטשולר שחשוף בין 30-40 אחוז למניות, הניב תשואה של כ- 8% ב 30 חודשים (שנתיים וחצי). שזה כ- 3% לשנה ברוטו. אם נשווה את זה למוצרים מתחום האשראי - ביטיבי, ארנו נדלן, פאנדיט, שמניבים כ- 5% תשואה נטו, עולה התמונה כי אנחנו צריכים להתחיל לחשוב בצורה אחרת על חשיפה מנייתית.

מוזמנים להתייעץ לגבי החשיפה המנייתית שלכם

#מתכנןפיננסי #תיקון190

אין במידע לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני בידי יועץ/משווק פנסיוני בעל רישיון עפ"י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. אין במידע על תשואות שהושגו בעבר כדי להצביע על תשואות שתושגנה בעתידהתוכן במסמך זה הינו למטרות מידע בלבד ואין לראותו בשום דרך כהצעה, ייעוץ, עצה, המלצה או שכנוע לרכוש או למכור או להחזיק ניירות ערך או מוצרים פיננסים ו/או פנסיונים המתוארים במסמך זה או להתחייבות להתקשר בכל עסקה או פעילות מכל סוג. בנוסף, תוכן מסמך זה אינו מתיימר לכלול את כל המידע הנדרש בכדי לקבל החלטת השקעה במי מן המוצרים המתוארים במסמך זה. למשקיעים שונים עשויות להיות מטרות שונות ולפיכך על כל משקיע להתאים את השקעותיו למטרותיו ולצרכיו האישיים ואין לראות במסמך זה כתחליף לייעוץ השקעות אישי המבוסס על נסיבות אישיות ועל צרכיו המיוחדים של כל משקיע קיים או פוטנציאלי או לגרוע מחובת בדיקת נאותות של המשקיע עצמו את ההשקעה.

 השיא בוטיק סוכנות לביטוח פנסיוני (2017) בע"מ,  הינה בעלת רשיון סוכן ביטוח פנסיוני ממשרד האוצר.

  • Facebook Social Icon

חיים נתן מתכנן פיננסי מומחה בהשקעות

058-7107031

haim@asee.com

מיסוי פרישה

ניהול תיקי השקעות

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה

LOGO.png

  חיים נתן | השקעות ותכנון פיננסי