• חיים נתן, CFA

מהפך! מי הוביל את טבלת הביצועים ב- 2020?

שנת 2020 הסתיימה לה, וזהו זמן לסכם את ביצועי האפיקים השונים ומנהלי ההשקעות.

העיתונות מלאה בסיכומי סוף השנה, אבל אנחנו מתייחסים רק למי שיש לו טרק רקורד של מעל שלוש שנים, ושנמצא על הרדאר שלנו בשלוש שנים האחרונות.


לפני שנתחיל, לא ניתן להתעלם מהכוכב העולה - בית ההשקעות מור. למרות זאת, עקב היסטוריה קטנה מזמן המדגם, הוא לא מופיע בגרף שלהלן. מור ללא ספק הוא הכוכב העולה בביצועים. בין השאר הוא נהנה מיתרון לקוטן, וממנהלי השקעות מצויינים. מנהל ההשקעות הראשי של מור הוא אורי קרן, מי שהיה מנהל ההשקעות הראשי של ילין בתקופות הטובות שלהם. אם נוסיף לזה את היכולת שלהם לפעול בשוק קטן כמו ישראל, ולנצל הנפקות מראש, אין ספק שהם הצליחו מעל ומעבר. אנחנו עובדים עם מור, ועוקבים אחריו כבר יותר משנה, והוא בהחלט אופציה ראויה לתיקון 190, גמל להשקעה או קרנות השתלמות.


למעט מור, בית השקעות נוסף שאנו עוקבים אחריו כבר תקופה ארוכה הוא הפניקס/אקסלנס. והשנה - מהפך. את טבלת הביצועים במוצרי הפרט מובילה פוליסת החסכון של הפניקס עם תשואה של מעל 7% בשנה גרועה כמו 2020.


אם נסתכל מעבר למוצרים האלו, הרי שמדד הS&P500 במונחי שקל, למרות התחזקות השקל, היה המוביל (נזכיר שמדובר בחשיפה מנייתית של 100%, לעומת חשיפה מנייתית של כ- 35% בפניקס), ואחריו המוצרים האלטרנטיביים המסוכנים יותר, אשר מרובם יצאנו.

גם עולם ההלוואות בין עמיתים עבר שנה מוצלחת, עם תשואה מכובדת ביותר ל - BTB, כאשר טריא ובלנדר מגששות את דרכן כחברה ציבורית, מה שיתן גושפנקא נוספת לאפיק.


גם בעולם ההלוואות בין עמיתים הדולרי, היתה שנה טובה מאוד כאשר ההלוואות הצרכניות שנקובות בדולר, והלוואות הנדלן הנקובות בדולר הניבו תשואה של כ- %7 עד 9% דולרית עם סטיית תקן מועטה.


אני בטוח שבחודש מרץ, רובכם לא חשבתם שהשנה תיסגר באופן חיובי (ותרשו לי להגיד אמרתי לכם- בקישור), ובדיוק באותה הגישה, גם האופריה המטורפת שמושכת כרגע את השווקים מפחידה לא פחות.


כמו תמיד, אנחנו עוקבים אחרי הביצועים באופן שוטף ואתם תמיד מוזמנים להתייעץ

אין במידע לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני בידי יועץ/משווק פנסיוני בעל רישיון עפ"י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. אין במידע על תשואות שהושגו בעבר כדי להצביע על תשואות שתושגנה בעתידהתוכן במסמך זה הינו למטרות מידע בלבד ואין לראותו בשום דרך כהצעה, ייעוץ, עצה, המלצה או שכנוע לרכוש או למכור או להחזיק ניירות ערך או מוצרים פיננסים ו/או פנסיונים המתוארים במסמך זה או להתחייבות להתקשר בכל עסקה או פעילות מכל סוג. בנוסף, תוכן מסמך זה אינו מתיימר לכלול את כל המידע הנדרש בכדי לקבל החלטת השקעה במי מן המוצרים המתוארים במסמך זה. למשקיעים שונים עשויות להיות מטרות שונות ולפיכך על כל משקיע להתאים את השקעותיו למטרותיו ולצרכיו האישיים ואין לראות במסמך זה כתחליף לייעוץ השקעות אישי המבוסס על נסיבות אישיות ועל צרכיו המיוחדים של כל משקיע קיים או פוטנציאלי או לגרוע מחובת בדיקת נאותות של המשקיע עצמו את ההשקעה.

 השיא בוטיק סוכנות לביטוח פנסיוני (2017) בע"מ,  הינה בעלת רשיון סוכן ביטוח פנסיוני ממשרד האוצר.

  • Facebook Social Icon

חיים נתן מתכנן פיננסי מומחה בהשקעות

058-7107031

haim@asee.com

מיסוי פרישה

ניהול תיקי השקעות

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה

LOGO.png

  חיים נתן | השקעות ותכנון פיננסי