• חיים נתן, CFA

מה הכסף שלי עשה? ותחזית לסיום חודש דצמבר

חודש נובמבר עבר מזמן אמנם, אבל משרד האוצר מפרסם ביצועים רשמיים בערך 20 ימים אחרי שפרסמתי תחזיות בדף הפייסבוק שלי. לכן, לצערי, אין לי ברירה אלא להמתין לתוצאות הרשמיות של הגופים השונים.


בחינת חודש נובמבר, מראה שהגופים אשר התמקדו בהשקעות בישראל הובילו את השוק, בעוד מי שהתמקד במדדים בינלאומיים מרכזיים כגון מדד הנאסד"ק או מדדים באסיה פיגר מאוד מאחור.


חודש נובמבר היה מסוג החודשים שאם הייתם מושקעים בהם, הייתם עושים תשואה שנתית. השקעות עם חשיפה של סביב 30% מניות הניבו תשואה של בין 4-5% ברוטו, ומדדים של 100% מניות הניבו תשואה קרובה לדו ספרתית, או דו ספרתית.

בלטו בהשקעה בחשיפה מנייתית גבוהה- הראל, כלל, אקסלנס ומור - אשר הניבו מעל 11% תשואה. (מור אינו נמצא במדגם עקב היסטוריה קצרה מדי).

ובלטו במסלולים הכלליים (כ- 35% מניות) - כלל, מגדל ואקסלנס אשר הניבו מעל 5%.


ברור שחודש אחד אינו מספיק על מנת לזהות מגמה, אך בולטת ההעדרות של מלך מנהלי ההשקעות, בית ההשקעות אלטשולר שחם.


כאשר מוסיפים למדגם הלוואות חבריות (BTB), השקעות אלטרנטיביות אחרות וניהול תיקים, ניתן לראות שמתחילת השנה, מוביל את הטבלה מדד המניות S&P500 (מזכיר, מדובר בחשיפה של 100% מניות), אחריו ההשקעות האלטרנטיביות, ותיקון 190 - שכמו ברוב המקרים, הינו ההשקעה הטובה ביותר למי משתאים.בראיה של המוצרים משנת 2018, אז שוב מדד ה- S&P500, מנצח (מזכיר שמדובר ב- 100% מניות- וזה אינו מתאים לכל אחד), ואחריו תיקון 190, והלוואות בין עמיתים.


חודש דצמבר:

שבוע לפני סוף השנה ולפני סיום חודש דצמבר, ההערכות הן לביצועים חיוביים קלים של בין 0.5% ל- 1.5%. מבצע החיסונים בישראל ובאירופה, יחד עם סגירת הסכם הברקזיט, מביאים לצפיה חיובית לגבי סיום השנה.אין במידע לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני בידי יועץ/משווק פנסיוני בעל רישיון עפ"י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. אין במידע על תשואות שהושגו בעבר כדי להצביע על תשואות שתושגנה בעתידהתוכן במסמך זה הינו למטרות מידע בלבד ואין לראותו בשום דרך כהצעה, ייעוץ, עצה, המלצה או שכנוע לרכוש או למכור או להחזיק ניירות ערך או מוצרים פיננסים ו/או פנסיונים המתוארים במסמך זה או להתחייבות להתקשר בכל עסקה או פעילות מכל סוג. בנוסף, תוכן מסמך זה אינו מתיימר לכלול את כל המידע הנדרש בכדי לקבל החלטת השקעה במי מן המוצרים המתוארים במסמך זה. למשקיעים שונים עשויות להיות מטרות שונות ולפיכך על כל משקיע להתאים את השקעותיו למטרותיו ולצרכיו האישיים ואין לראות במסמך זה כתחליף לייעוץ השקעות אישי המבוסס על נסיבות אישיות ועל צרכיו המיוחדים של כל משקיע קיים או פוטנציאלי או לגרוע מחובת בדיקת נאותות של המשקיע עצמו את ההשקעה.

 השיא בוטיק סוכנות לביטוח פנסיוני (2017) בע"מ,  הינה בעלת רשיון סוכן ביטוח פנסיוני ממשרד האוצר.

  • Facebook Social Icon

חיים נתן מתכנן פיננסי מומחה בהשקעות

058-7107031

haim@asee.com

מיסוי פרישה

ניהול תיקי השקעות

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה

LOGO.png

  חיים נתן | השקעות ותכנון פיננסי