. . .
top of page
  • חיים נתן

מי מעניק עדיין הלוואות זולות?

עליית הריבית משפיעה על שוק ההלוואות פעמיים. פעם אחת דרך עליית הריבית ובפעם השניה דרך האטרקטיביות של הגופים המוסדיים לשימוש בכספם. הדבר מביא לכך שמתחיל להיגמר עידן ההלוואות הזולות מקרנות ההשתלמות, קופות הגמל ופוליסות החסכון. ובהתאם, חברת הביטוח הראל הודיעה השבוע על הפסקת ההלוואות הזולות מפוליסות החסכון. רוצים לדעת מאיזה גוף ואיזה מוצר ניתן לקבל עדיין הלוואות? ובאיזה ריבית? הכנסו לקרוא


איור להמחשה לשוק ההון ולעליות ביולי 2022

כשאני עושה ללקוחות תכנון פיננסי, כמעט תמיד עולה לדיון נושא המינוף. אין מה לעשות, מינוף מושכל ואחראי הוא חלק מהותי מיצירת עושר וניהול עושר. תחשבו היכן הייתם היום ללא משכנתא, שהיא המינוף האגרסיבי ביותר שלוקח אדם במהלך חייו.

חלק משמעותי מהמינוף הזה מגיע מפוליסות חסכון שהן אחד ממכשירי ההשקעה הטובים ביותר שקיימים. אחד מהגופים המובילים בהשקעות ופוליסות חסכון הוא חברת הראל דרך המוצרים הראל מגוון והראל אינדקס. וכמובילת שוק, היא היתה הסמן הימני לתנאי הלוואות עם ריבית של פריים מינוס חצי כנגד הכספים שמושקעים בפוליסת החסכון.

השבוע הודיעה חברת הראל על סיום תקופת ההלוואות הזולות, היא מצטרפת לגל של גופים מוסדיים שהפסיקו לתת הלוואות או העלו את גובה הריבית.

הסיבות המרכזיות להפסקת ההלוואות או להעלאת הריבית הן:

א. הכרח של הרגולציה. אלטשולר למשל שפודה אחוזים גדולים מהכספים המנוהלים שלו, התקרב לתקרת ההלוואות שהוא יכול להעניק על פי חוק, ולכן נאלץ, דווקא בתקופה שהוא פודה כספים רבים, להפסיק לתת הלוואות.

ב. אטרקטיביות. אם פעם, מזומן היה מעניק לגופים המוסדיים תשואה אפסית, היה להם הגיון להעניק הלוואות בפריים מינוס חצי (1.1% בעבר), אבל כיום יש להם אלטרנטיבות השקעה טובות יותר מאשר לתת הלוואות בפריים מינוס חצי, ולכן הן מעלות את הריבית.


אז מאיזה גופים ניתן עדיין לקחת הלוואות מכספים נזילים (כספים שניתנים למשיכה) ובאיזה תנאים:

(עודכן אוגוסט 2022)

יש לציין כי הגופים מחוייבים לעשות חיתום פיננסי, ולכן ייתכן והריבית תהיה גבוהה מריבית המינימום שמופיעה פה:

- אלטשולר שחם - הפסיק את כל מתן ההלוואות

- מיטב דש - הפסיקו את כל מתן ההלוואות

- מור: עד 5 שנים, ריבית מינימום פריים. מעל חמש שנים, ריבית המינימום היא פריים + 0.5

- אקסלנס - קרנות השתלמות וקופות גמל: ריבית מינימום ל-3 שנים היא פריים מינוס חצי. 3-5: ריבית מינימום פריים. 5 ומעלה תלוי בסוג ההלוואה.

- הפניקס פוליסות חסכון: כנ"ל

הראל: הודיעו על שינוי התנאים החל מה 28/8. עד שנתיים פריים מינוס 0.3% ריבית מינימום, מעל שנתיים ריבית המינימום היא פריים מינוס 0.1

מגדל: פריים מינוס 0.3% (ריבית מינימום עברו כספים נזילים) בכל המוצרים ועד 7 שנים

מנורה: פריים מינוס 0.5% ריבית מינימום לכספים מזילים ועד 83 חודשים.


בשורה התחתונה:

מור, מגדל, הראל העלו את הריבית. אלטשולר ומיטב הפסיקו להעניק הלוואות

כרגע הראל, הפניקס ומנורה הינם הזולים ביותר. הראל, משנה את תנאי ההלוואות שלה ב 28/8, וניתן להניח שגם שאר החברות ישנו את התנאים


רוצים לנצל את הלוואות הזולות? צרו קשר עם המשרד


*אין במידע באתר כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני בידי יועץ/משווק פנסיוני בעל רישיון עפ"י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. אין במידע על תשואות שהושגו בעבר כדי להצביע על תשואות שתושגנה בעתיד. התוכן באתר/מסמך למטרות מידע בלבד ואין לראותו בשום דרך כהצעה, ייעוץ, עצה, המלצה או שכנוע לרכוש או למכור או להחזיק ניירות ערך או מוצרים פיננסים ו/או פנסיונים המתוארים במסמך זה או להתחייבות להתקשר בכל עסקה או פעילות מכל סוג. בנוסף, תוכן באתר/מסמך זה אינו מתיימר לכלול את כל המידע הנדרש בכדי לקבל החלטת השקעה במי מן המוצרים המתוארים במסמך זה. למשקיעים שונים עשויות להיות מטרות שונות ולפיכך על כל משקיע להתאים את השקעותיו למטרותיו ולצרכיו האישיים ואין לראות במסמך זה כתחליף לייעוץ השקעות אישי המבוסס על נסיבות אישיות ועל צרכיו המיוחדים של כל משקיע קיים או פוטנציאלי או לגרוע מחובת בדיקת נאותות של המשקיע עצמו את ההשקעה.

64 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page