. . .
 
  • חיים נתן, CFA

הר הביטוח יוצא לדרך. מה זה?


בקרוב יעלה לאוויר אתר "הר הביטוח" – פלטפורמה של משרד האוצר למציאת כל הפוליסות הקיימות של הלקוח.

מי מכם שניסה בעבר למצוא את תמונת המצב המלאה של הביטוח שלו, יודע איזה עבודה קשה זו. צריך למצוא את פירוטי התשלומים, להכנס לאתרי חברות הביטוח, להוריד את הפוליסות ולהבין מה בעצם יש ועל מה משלמים.


אתר הר הביטוח אמור לתת לנו את כל זה בלחיצת כפתור. האתר הוא ממשיך של אתר הר הכסף (למציאת חשבונות בנק אבודים), ובעיקר של המסלקה הפנסיונית, שהביאה למהפך אמיתי ביכולת שלנו להבין מה יש לנו מבחינת המוצרים הפנסיונים.


בעצם, בפעם הראשונה, יאפשר הר הביטוח לכל מבוטח לצפות בכל מוצרי הביטוח שברשותו באופן ידידותי ופשוט.

וזה חשוב מאוד!

על פי נתוני משרד האוצר עולה שהציבור מחזיק היום כ-30 מיליון מוצרי ביטוח (ממוצע של 4 מוצרים לאדם - כולל ילדים ותינוקות...), שכוללים ביטוחי רכב, דירה, בריאות וחיים. על הביטוחים הללו שילם הציבור בשנת 2015 כ-63 מיליארד ש"ח. כל עוד מדובר בצורך אמיתי, ניחא, אבל ההערכות הן שאלפי לקוחות מחזיקים היום בביטוחים לא רלוונטיים עבורם, ועשרות אלפי לקוחות נוספים משלמים ביטוחי כפל, כלומר - תשלומים כפולים שמכסים את אותו האירוע, מבלי יכולת לקבל פיצויים כפולים במידה והאירוע אכן מתרחש.


חלק מהמבוטחים אפילו מחזיקים פוליסות זהות לחלוטין במספר חברות שונות, ואצל מספר סוכני ביטוח שונים, מבלי יכולת אמיתית לקבל תמונה ברורה של הביטוחים שיש להם וכמה הם משלמים עליהם.


הבעיה ניכרת בעיקר בביטוחי החיים, המשכנתא, הבריאות ואובדן כושר העבודה, וההערכות בענף מדברות על מיליוני שקלים רבים שהציבור משלם ללא הצדקה כלכלית ולעתים קרובות אפילו בלי להיות מודע לכך.


כמובן שהר הביטוח צפוי לעזור לכולנו, על ידי יצירת שקיפות ושיפור התחרות בענף הביטוח, אבל ישנה שתי בעיות. הראשונה היא – בעיית ההבנה. לא כל אחד יכול להבין מה בדיוק יש לו, ומה הוא צריך, או לא צריך. בעצם, זה כמו לעשות בדיקות הדמיה – אפשר לקבל את תוצאות הבדיקה, אבל בלי רופא מפענח, יש יותר סכנה שנעשה טעויות.


הבעיה השניה, היא שישנה עוד אוכלוסיה שיכולה להרוויח ממנו, והיא אוכלוסיית סוכני הביטוח, שכבר פתחו בחלקם בפעילות שיווק נרחבת לעשיית "סדר בתיק הביטוח". באמצעות הר הביטוח , יוכלו סוכנים לקבל בלחיצת כפתור תמונת מוצרים על לקוח, ובחלק מהמקרים המקרים זה יכול להביא למצב ש-"הסדר" יביא אתכם לרכוש עוד ביטוח מעבר למה שהיה לכם קודם.


אז מה עושים?

את המידע שלכם שומרים לעצמכם!

אל תתנו את כל המידע שלכם בחינם למישהו.

סדר אמיתי עולה כסף. אם לא שילמתם למישהו שיעבוד בעבורכם, תחשדו. את הכסף הוא יהיה חייב לקבל במקום אחר.


על מנת למצוא את תמונת הביטוחים המלאה שלכם, גם ללא הר הביטוח (שכאמור עוד לא הושק), השאירו פרטים כעת!27 צפיות0 תגובות